Založ si blog

Existuje futbalový Ramsay? Myslím, že áno.

Predsedovi hokejového zväzu M. Šatanovi sa podarilo dotiahnuť na lavičku zázračného žolíka v podobe Craiga Ramsayho. Kanaďan ,,Rammer“ bol dlho spochybňovaný, ale nakoniec presvedčil všetkých neprajníkov a z našich mladých chalanov brúsi diamanty do svetovej špičky.

Futbalisti len ticho snívajú o podobnom chlapíkovi, ktorý by poriadne oživil lokálne vody a priniesol nového ducha do SK futbalu.

Futbal sú iné dimenzie ako hokej. Snívať o Kloppovi, Pochettinovi alebo Trpišovskom je nereálne.

Napriek tomu si myslím, že je tu jeden trénersky ,,elév“, ktorý sa vyznačuje vlastnosťami super trénerov. Ideálne zapadajúci do stupňa rozvoja nášho futbalu. Každý týždeň to výsledkovo potvrdzuje v klube, ktorý funguje s priemerným rozpočtom i kádrom. Odvážne dupe na päty boháčom. Po takmer polovici sezóny je stále v hre o titul a pred dotierajúcou konkurenciou má komfortný náskok, ktorý by mal jeho klub posunúť aspoň do pohárov.

Tým trénerom, ktorý odvádza vynikajúcu prácu v malom moravskom klube Slovácko z Uherského Hradišťa je Martin Svědík. Kto sleduje českú ligu vie, že Slovácko sa nebojí ani silných súperov a tréner vie hráčov vždy zdravo nabudiť. Slovácko je tým v ktorom hrá viacero tridsiatnikov a aj z nich vie tréner vyžmýkať mladícky elán.

Športový riaditeľ klubu Veliče Šumulikoski pre idnes.cz potvrdzuje, že v kabíne panuje vynikajúca nálada a klub hrá atraktívny futbal. Mimoriadne oceňuje zdravú sebadôveru, ktoré do tímu napumpoval M. Svědík.

Keď píšem o Slovácku, tak stále myslím na našu reprezentáciu s ktorým ho spája viacero paralel spomenutých v texte.

Byť futbalovou generalitou, tak myslím si, že je to chlapík, ktorého typologicky naša reprezentácia potrebuje. Je neokukaný, skromný, odvádza poctivú drinu, je hladový po úspechoch, vie vyžmýkať z minima maximum, hovoria za neho výsledky. Slovácko hralo kontinentálny pohár aj túto sezónu.

Odvážne do toho pán prezident SFZ Kováčik a spol.. Svědit znamená po česky svrbieť. Tak poškrabme trochu svetovú konkurenciu.

Tabuľka českej ligy po 14. kole

 

92 – Vyhraj voľby a môžeš zmeniť Slovensko k obrazu 5 miliónov občanov

29.02.2020

V krátkych dejinách Slovenska je len pár klasických výrokov, ktoré majú historický presah a nadčasovú platnosť. Žiaden iný necharakterizuje éru vládnutia Roberta F., tak výstižne ako svätá mantra politického zločinu nebohého poslanca smeru KS a pharma-euromiliardára Pavla Pašku Vyhraj voľby a môžeš všetko. Ako povedal, tak to fungovalo počas 20-tich rokov [...]

92 – Kampaň (nákup voličov) smeru KS bude drahšia ako mal D. Trump

14.02.2020

Ficovci hrajú vabank pred definitívnym výpustom rybníka. Stranícki spin-doktori vyhodnotili, že nákup voličov nie je z právneho hľadiska kampaň, tak začali plieniť štátnu kasu v rámci ,,sociálneho“ posolstva. Smerácke politbyro vždy nachádzalo inšpiráciu v metódach šmejdov. Pokiaľ ich činnosť zákonom obmedzilo, samo zákerne psychologické triky bohato využíva a z [...]

92 – Máš právo na 24 hodinový politický zázrak. Čo urobíš?

12.02.2020

Čitatelia, blogeri, novinári, Slováci poďte sa hrať, poďte tvoriť, poďte fantazírovať. Sme výnimočná generácia, ktorá mala možnosť žiť v totalite, demokracii i hybridnej demokracii. V socializme, kapitalizme i quazikapitalizme. Je našou povinnosťou z toho guláša našich skúsenosti, spomienok a reality navariť niečo chutné a jedinečné, čo obohatí nás, naše [...]

Spain NATO Summit

NATO odkazuje Rusku: Neprejdeš

30.06.2022 06:58

Vracia sa do Európy 20. storočie? Starý kontinent pomaly začína pripomínať časy studenej vojny.

Monika Jankovská

Jankovská bez náramku. Jej sestra bez talára?

30.06.2022 06:20

Bývalá štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská už nemusí nosiť monitorovací náramok, v problémoch je však jej sestra Andrea Haitová.

Vladimir Putin

ONLINE: Putin o útoku v Kremenčuku: Nestrieľame náhodne, ciele vyberá tajná služba

30.06.2022 05:40, aktualizované: 08:03

Neútočíme na civilné ciele a nestrieľame náhodne, tvrdí Putin. Podľa Britov je ruské ostreľovanie nepresné a podobné tragédie ako v Kremenčuku sa zopakujú.

Israel Politics

Izraelský premiér Bennett avizoval svoj odchod z politiky

29.06.2022 22:45

Naftali Bennett minulý týždeň pripustil, že jeho vláda už nie je ďalej udržateľná.

trinastyhrac

Nastal čas dokončiť polovičatú revolúciu z roku 1989. Papaláši už si svoj štát vybudovali, teraz je ho nutné vytvoriť pre zvyšných 5 miliónov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 50793x
Priemerná čítanosť článkov: 3386x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy