Založ si blog

Existuje futbalový Ramsay? Myslím, že áno.

Predsedovi hokejového zväzu M. Šatanovi sa podarilo dotiahnuť na lavičku zázračného žolíka v podobe Craiga Ramsayho. Kanaďan ,,Rammer“ bol dlho spochybňovaný, ale nakoniec presvedčil všetkých neprajníkov a z našich mladých chalanov brúsi diamanty do svetovej špičky.

Futbalisti len ticho snívajú o podobnom chlapíkovi, ktorý by poriadne oživil lokálne vody a priniesol nového ducha do SK futbalu.

Futbal sú iné dimenzie ako hokej. Snívať o Kloppovi, Pochettinovi alebo Trpišovskom je nereálne.

Napriek tomu si myslím, že je tu jeden trénersky ,,elév“, ktorý sa vyznačuje vlastnosťami super trénerov. Ideálne zapadajúci do stupňa rozvoja nášho futbalu. Každý týždeň to výsledkovo potvrdzuje v klube, ktorý funguje s priemerným rozpočtom i kádrom. Odvážne dupe na päty boháčom. Po takmer polovici sezóny je stále v hre o titul a pred dotierajúcou konkurenciou má komfortný náskok, ktorý by mal jeho klub posunúť aspoň do pohárov.

Tým trénerom, ktorý odvádza vynikajúcu prácu v malom moravskom klube Slovácko z Uherského Hradišťa je Martin Svědík. Kto sleduje českú ligu vie, že Slovácko sa nebojí ani silných súperov a tréner vie hráčov vždy zdravo nabudiť. Slovácko je tým v ktorom hrá viacero tridsiatnikov a aj z nich vie tréner vyžmýkať mladícky elán.

Športový riaditeľ klubu Veliče Šumulikoski pre idnes.cz potvrdzuje, že v kabíne panuje vynikajúca nálada a klub hrá atraktívny futbal. Mimoriadne oceňuje zdravú sebadôveru, ktoré do tímu napumpoval M. Svědík.

Keď píšem o Slovácku, tak stále myslím na našu reprezentáciu s ktorým ho spája viacero paralel spomenutých v texte.

Byť futbalovou generalitou, tak myslím si, že je to chlapík, ktorého typologicky naša reprezentácia potrebuje. Je neokukaný, skromný, odvádza poctivú drinu, je hladový po úspechoch, vie vyžmýkať z minima maximum, hovoria za neho výsledky. Slovácko hralo kontinentálny pohár aj túto sezónu.

Odvážne do toho pán prezident SFZ Kováčik a spol.. Svědit znamená po česky svrbieť. Tak poškrabme trochu svetovú konkurenciu.

Tabuľka českej ligy po 14. kole

 

92 – Vyhraj voľby a môžeš zmeniť Slovensko k obrazu 5 miliónov občanov

29.02.2020

V krátkych dejinách Slovenska je len pár klasických výrokov, ktoré majú historický presah a nadčasovú platnosť. Žiaden iný necharakterizuje éru vládnutia Roberta F., tak výstižne ako svätá mantra politického zločinu nebohého poslanca smeru KS a pharma-euromiliardára Pavla Pašku Vyhraj voľby a môžeš všetko. Ako povedal, tak to fungovalo počas 20-tich rokov [...]

92 – Kampaň (nákup voličov) smeru KS bude drahšia ako mal D. Trump

14.02.2020

Ficovci hrajú vabank pred definitívnym výpustom rybníka. Stranícki spin-doktori vyhodnotili, že nákup voličov nie je z právneho hľadiska kampaň, tak začali plieniť štátnu kasu v rámci ,,sociálneho“ posolstva. Smerácke politbyro vždy nachádzalo inšpiráciu v metódach šmejdov. Pokiaľ ich činnosť zákonom obmedzilo, samo zákerne psychologické triky bohato využíva a z [...]

92 – Máš právo na 24 hodinový politický zázrak. Čo urobíš?

12.02.2020

Čitatelia, blogeri, novinári, Slováci poďte sa hrať, poďte tvoriť, poďte fantazírovať. Sme výnimočná generácia, ktorá mala možnosť žiť v totalite, demokracii i hybridnej demokracii. V socializme, kapitalizme i quazikapitalizme. Je našou povinnosťou z toho guláša našich skúsenosti, spomienok a reality navariť niečo chutné a jedinečné, čo obohatí nás, naše [...]

Kirjat Šmona / Izrael / Libanon /

Izrael čelí rozsiahlemu iránskemu útoku. Teherán útočí dronmi a raketami, Netanjahu sľúbil odpoveď

13.04.2024 22:23, aktualizované: 23:47

Izrael ohlásil uzavretie svojho vzdušného priestoru, USA židovskému štátu vyjadrili plnú podporu.

NEPOUZ, letisko, lietadlo, cestovanie

Jordánsko sa rozhodlo dočasne uzavrieť svoj vzdušný priestor pre všetky lietadlá

13.04.2024 22:20

Opatrenie prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael.

polícia páska

V Prešove do osemmetrovej šachty spadol človek, vytiahli ho

13.04.2024 21:47

Osoba sa nachádzala v ťažko prístupnej šachte hlbokej až osem metrov.

Orenburg

Hladina rieky Ural v Orenburgu dosiahla historický rekord. Pod vodou je viac ako 3 500 domov

13.04.2024 21:08

Podľa úradov bolo za posledných 24 hodín zaplavených ďalších vyše 800 domov a 2600 súkromných pozemkov.

trinastyhrac

Nastal čas dokončiť polovičatú revolúciu z roku 1989. Papaláši už si svoj štát vybudovali, teraz je ho nutné vytvoriť pre zvyšných 5 miliónov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 55342x
Priemerná čítanosť článkov: 3689x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy