Založ si blog

Historický okamih – ČT odvysiela príhovor nášho prezidenta Andreja Kisku namiesto svojho

Pravdupovediac od roku 1948 len málokedy máme ako národ možnosť vypnúť hruď a byť pyšný na nefalšovaný úspech našich rodákov vo svete. Občas sa udeje nejaký športový úspech, občas sa mihne nejaký vedec, ktorý prispel do sveta nejakým objavom, občas sa nejaký rodák mihne v renomovanej zahraničnej firme. Nemáme žiadnych spisovateľov, novinárov, hercov, ktorí by sebavedomo zabúchali na globálnu bránu a ukázali im potenciál krajiny. Stále nemáme žiadnu Nobelovú cenu, ani výraznú globálnu firmu. Turisti našu krajinu viac menej obchádzajú a i poľskí kamionisti radšej používajú českú tranzitnú trasu, pretože skúsenosti s našou pohostinnosťou nepustia.

V politickej sfére naša koalícia a vlastne i opozícia pohodlne ťahajú nudného, špinavého, komunistického káčera. Nové mená a značky nie sú schopné priniesť žiadnu inováciu a lacné hašterenie a osobné záujmy sú im prednejšie ako pokrok krajiny. Politici ťažia z naučených zločineckých modelov manipulácie, ktoré boli nadrilovaní na školeniach ŠTB, KSS, ĽM alebo MGIMO. Mladých rýchlo zaučia do sveta prázdnych fráz, neexistujúcich úspechov a presvedčivých predvolebných sľubov, ktoré buď vyšumia alebo sa nájdu tisíce výhovoriek, prečo sa to nemohlo splniť. Nikto nevie ponúknuť zmysluplný koncept, ktorý by mal hlavu i pätu a využil potenciál národa, geografickej polohy alebo členstva v EU. Prakticky máme len formálnu políciu, justíciu, kde jasné uplatňovanie selektívneho práva degraduje väčšinu obyvateľstva do úlohy bezprávnych otrokov. Školstvu a zdravotníctvu dochádzajú baterky. Všetko funguje na zotrvačník.

Preto úprimne poteší keď náš prezident Andrej Kiska vystúpi v Českej televízii namiesto ich Zemana. Veľmi poteší keď nám ho Česi verejne závidia a je pre nich snom, ktorý sa im len tak rýchlo nesplní. Áno náš prezident je iný ako väčšina domácich politikov a tým, že narúša život v zahnívajúcom rybníku falošnej stability a istôt, tým je tŕňom v optike neschopných demagógov.

Preto si vychutnajme Kiskov príhovor a 50 rokov po bratskej invázii naberme novú paru, aby sme mali silu zmeniť zatuchnutú krajinu k tomu, čo sme si pred 29 rokmi vysnívali.

Existuje futbalový Ramsay? Myslím, že áno.

19.11.2021

Predsedovi hokejového zväzu M. Šatanovi sa podarilo dotiahnuť na lavičku zázračného žolíka v podobe Craiga Ramsayho. Kanaďan ,,Rammer“ bol dlho spochybňovaný, ale nakoniec presvedčil všetkých neprajníkov a z našich mladých chalanov brúsi diamanty do svetovej špičky. Futbalisti len ticho snívajú o podobnom chlapíkovi, ktorý by poriadne oživil lokálne vody a priniesol [...]

92 – Vyhraj voľby a môžeš zmeniť Slovensko k obrazu 5 miliónov občanov

29.02.2020

V krátkych dejinách Slovenska je len pár klasických výrokov, ktoré majú historický presah a nadčasovú platnosť. Žiaden iný necharakterizuje éru vládnutia Roberta F., tak výstižne ako svätá mantra politického zločinu nebohého poslanca smeru KS a pharma-euromiliardára Pavla Pašku Vyhraj voľby a môžeš všetko. Ako povedal, tak to fungovalo počas 20-tich rokov [...]

92 – Kampaň (nákup voličov) smeru KS bude drahšia ako mal D. Trump

14.02.2020

Ficovci hrajú vabank pred definitívnym výpustom rybníka. Stranícki spin-doktori vyhodnotili, že nákup voličov nie je z právneho hľadiska kampaň, tak začali plieniť štátnu kasu v rámci ,,sociálneho“ posolstva. Smerácke politbyro vždy nachádzalo inšpiráciu v metódach šmejdov. Pokiaľ ich činnosť zákonom obmedzilo, samo zákerne psychologické triky bohato využíva a z [...]

Wes Moore

Guvernér Marylandu udelil hromadnú milosť 175-tisíc ľuďom. Najviac v histórii USA

17.06.2024 21:14

Podľa vlastných slov má v úmysle napraviť "desaťročia škôd".

Si Ťin-pching / Vladimir Putin /

Šéf NATO hovorí o sankciách pre Čínu, pokiaľ bude naďalej podporovať Rusko

17.06.2024 21:00

Peknig tvrdí, že ani jednej krajine v rámci konfliktu neposiela smrtiace zbrane na rozdiel od krajín Západu.

Peru, drogy, kokaín

Rekordný nemecký nález kokaínu: na trhu by mal hodnotu 2,6 miliardy eur

17.06.2024 19:38

Nemeckí vyšetrovatelia dostali tip na kontraband od kolumbijských úradov.

fregata,  Admirál Gorškov

Ruské vojnové lode opustili Havanu

17.06.2024 19:21

Žiadne z týchto plavidiel nemalo na palube jadrové zbrane, čo potvrdili aj Spojené štáty.

trinastyhrac

Nastal čas dokončiť polovičatú revolúciu z roku 1989. Papaláši už si svoj štát vybudovali, teraz je ho nutné vytvoriť pre zvyšných 5 miliónov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 56771x
Priemerná čítanosť článkov: 3785x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy