Založ si blog

Kozák vs Média 4 : 1

Dnes je presne týždeň čo tréner futbalovej reprezentácie Ján Kozák odohral svojich posledných ,,90 minút“ a v tlačovej besede zhodnotil svoju prácu pri mužstve. V jej závere povedal pár subjektívnych názorov, ktoré boli samozrejme pretavené do ostrej a občas i vyváženej kritiky vo všetkých médiach.

Veci sa trochu usadili, emócie vychladli a ja sa pokúsim pozrieť na celú aféru trochu odlišným pohľadom, pretože pár udalosti bolo prehliadnutých a pár veci v športovej žurnalistike sa pred verejnosťou zatajuje dlhodobo.  

Kto prejav trénera Kozáka sledoval, tak videl 100% profesionála, ktorý futbal miluje každou bunkou svojho tela, ktorý má prirodzený rešpekt v schopnosti svojich zverencov, ktorý sa snaží stratégiu športového boja pochopiť vo všetkých rovinách, ktorý hľadá jemné detaily na vylepšenie i v čase keď hráči popíjajú a my spokojne spíme. Určite, že mohol si zahryznúť do samoľúbeho jazyka a zdržať sa niektorých vyjadrení, ale potom by to nebol on a jeho profesionalita by bola dokonalá a to by sme už nevydržali.

Novinári. Prvý vlastný gól dostalo Slovensko už v nedeľu podvečer, keď český denník Idnes ako prvý informoval o odstúpení trénera reprezentácie. Miestni novinári sú na tom asi skutočne katastrofálne, keď nemajú žiadne užšie kontakty na zväz aby mohli informovať ako prvé. Byť prvý je novinárskou alfou a omegou. Kto sleduje šport pravidelnejšie, vie, že tento jav, keď zahraničné média informujú o lokálnych udalostiach skôr sa vyskytuje pomerne často.

Druhý vlastný gól si novinári strelili v nasledujúce tri dni do tlačovej debaty. Nikto nebol schopný presliediť miestne bary, kluby, reštaurácie a hľadať čriepky príbehu. Nikto nepresvedčil lokálne krásavice aby ukázali selfíčka s prevarenými sokolmi. Nikto nedokázal uverejniť správu, ktorou by konkurencii vytrel zrak a presvedčil o svojej novinárskej výnimočnosti. Internetový žurnalizmus je síce pekný, ale občas treba vystúpiť z komfortnej zóny a o sólo kapra zabojovať. Senec určite nie je Šanghaj.

Tretí vlastný gól. Od stredy do stredy som prečítal kvantum článkov na tému Kozák, ale ani jeden nepriniesol odkaz na článok pána Hašana, ktorý spomínal tréner Kozák. Na stránke športu sú dostupne všetky jeho články a je záhadou, prečo to nikto nerozpitval a nekonfrontoval vyjadrenia trénera v tak chúlostivej veci, keď hráči chceli údajne podniknúť fyzický útok na novinára.

Štvrtý vlastný gól je trvalý. Od roku 1989 neboli lokálne printové média schopné etablovať zvykové štandardy novinárskej práce z vyspelých krajín. Okrem Lukáša Vráblika neregistrujem žiadneho novinára, ktorý by pravidelne prispieval do zahraničných médii. Zúfale je keď pomyselná vlajková loď športového žurnalizmu RTVS nie je schopná priniesť štandardný výkop svojich každodenných správ presne v ten istý čas. Góly -Body -Sekundy začínajú v časoch od 19-50 do 19-59 a divák nikdy nevie kedy. Ak náhodou chce vidieť niečo dôležité, tak musí trčať u obrazovky ako na povel. Politické správy pritom začínajú vždy presne.

Páni novinári, myslíte, že keby bol na Vašom mieste pán Kozák, tak by sa takýchto amatérskych chýb dopustil? Ja som presvedčený, že minimálne trom vlastencom by zabránil. Netreba na to veľa, stačí len dôslednejšie čítať hru a fanúšika, diváka, čitateľa, poslucháča postaviť na piedestál na ktorom trčia Vaše egá.

Existuje futbalový Ramsay? Myslím, že áno.

19.11.2021

Predsedovi hokejového zväzu M. Šatanovi sa podarilo dotiahnuť na lavičku zázračného žolíka v podobe Craiga Ramsayho. Kanaďan ,,Rammer“ bol dlho spochybňovaný, ale nakoniec presvedčil všetkých neprajníkov a z našich mladých chalanov brúsi diamanty do svetovej špičky. Futbalisti len ticho snívajú o podobnom chlapíkovi, ktorý by poriadne oživil lokálne vody a priniesol [...]

92 – Vyhraj voľby a môžeš zmeniť Slovensko k obrazu 5 miliónov občanov

29.02.2020

V krátkych dejinách Slovenska je len pár klasických výrokov, ktoré majú historický presah a nadčasovú platnosť. Žiaden iný necharakterizuje éru vládnutia Roberta F., tak výstižne ako svätá mantra politického zločinu nebohého poslanca smeru KS a pharma-euromiliardára Pavla Pašku Vyhraj voľby a môžeš všetko. Ako povedal, tak to fungovalo počas 20-tich rokov [...]

92 – Kampaň (nákup voličov) smeru KS bude drahšia ako mal D. Trump

14.02.2020

Ficovci hrajú vabank pred definitívnym výpustom rybníka. Stranícki spin-doktori vyhodnotili, že nákup voličov nie je z právneho hľadiska kampaň, tak začali plieniť štátnu kasu v rámci ,,sociálneho“ posolstva. Smerácke politbyro vždy nachádzalo inšpiráciu v metódach šmejdov. Pokiaľ ich činnosť zákonom obmedzilo, samo zákerne psychologické triky bohato využíva a z [...]

stíhačka F-16

Prvé dve stíhačky F-16 pristáli na letisku v Kuchyni

22.07.2024 20:15, aktualizované: 22:11

Slovenské stíhačky leteli z USA 9 a pol hodiny bez prestávky.

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie prileteli prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prišli dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

trinastyhrac

Nastal čas dokončiť polovičatú revolúciu z roku 1989. Papaláši už si svoj štát vybudovali, teraz je ho nutné vytvoriť pre zvyšných 5 miliónov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 57356x
Priemerná čítanosť článkov: 3824x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy