Založ si blog

Zapíše si dnes Kiska ďalšie impozantné víťazstvo nad Ficom?

Určite si pamätáte na ten moment voľby ústavných sudcov, keď v prvom kole parlamentná komisia vypočúvala prihlásených adeptov. Kandidát Robert Fico vydržal odpovedať na tri otázky. Potom si bezprecedentne zobral slovo a začal diktovať komisii a v priamom prenose celému národu svoje pochybné myšlienky a podmienky. V jednej vete totálne inzultoval demokraciu, občanov, ústavu, majestát ústavného súdu. Ponížil komisiu a celú parlamentnú opozíciu. Slabulinký predseda komisie z jeho strany smer DI R. Madej nebol schopný oponovať predsedovi strany. Obludnosť momentu nepostrehli ani média.

Robert Fico čo prezentoval to aj začal plniť a po návrate z pohrebu využil svoju silu a zakázal koalícii voliť pripravených kandidátov. Tým začala kríza voľby ústavných sudcov, ktorá trvá 6 mesiacov.

Ústavný súd stále pracuje v oklieštenom zložení a nevyriešené prípady zákonite pribúdajú. Dnes je ich 708. Keď sa jedna kauza rieši v priemere 8 mesiacov, tak je to enormné množstvo práce.

Koaličný zlepenec podľahol tejto nechutnej hre. Nikomu nedochádzalo, že na 90% stále dookola prichádzajú tí istí kandidáti. Viac ich jednoducho nemá ambície a taký je bohužiaľ stav našej justície. Možno im táto divná hra aj vyhovovala, veď prakticky nemuseli nič robiť, lebo stále počúvali obohrané platne.

Medzitým R. Fico pochopil, že sa mu zatvára cesta do vysnívanej trafiky. Z Bruselu stiahol absolventa MGIMO M. Šefčoviča a dúfal, že sa cez neho predsa len dokáže dostať do Košíc. Mal smolu, pretože národ rýchlo odhalil falošné karty kariérneho diplomata a ten súboj o hrad zahanbujúco prehral.

Samozrejme R. Fico a jeho koaličná ekipa nevinných anjelikov začala hľadať vinníka za túto situáciu. Nepotrebovali veľa fantázie, veď do prezidenta A. Kisku sa vždy veľa zmestilo, tak sa všetka vina za cielenú sabotáž hodila na neho.

Divadelné predstavenie sa ťahalo par mesiacov až koalíciou nenávidený prezident A. Kiska skončil vo svojej funkcii. Nastúpila Zuzana Čaputová. Robert Fico okamžite vyštartoval po nej a aj jej nadiktoval svoje podmienky. Pani Zuzana s gráciou len siahla do šuplíka a vytiahla noty, ktoré cieľavedome a s rešpektom k ústave pripravil jej predchodca.

V prezidentskom paláci sa obratom vyskytli predseda vlády P. Pellegrini, predseda parlamentu A. Danko a depešu poslal aj bos tretej koaličnej nohy B. Bugár. S poriadnou dávkou masla na hlave unisono tvrdili, že keby bolo na nich, tak ústavní sudcovia by boli už dávno zvolení.

Ak dnes parlament navrhne dostatočný počet ústavných sudcov, tak to bude jedno z najväčších víťazstiev demokracie na Slovensku. Po 30 rokoch konečne budeme môcť povedať, že sa tu rysuje skutočné rozdelenie moci ako má byť. Justícia už nebude len tichým tieňom politických diktátorov, ale skutočne by mohla byť nezávislá. Konečne by mohla nastať reforma justície, ktorá stále funguje podľa komunistických pravidiel. Bol by to obrovský krok pre krajinu, pretože bez rovnosti pred zákonom sme len obyčajné onuce.

V neposlednom rade by to bolo i obrovské víťazstvo A. Kisku, ktorý odolal politickým tlakom i 5 ročnému ponižovaniu Robertom Ficom a nezradil národ v prospech pochybných elít. Teraz keď už nemusí dodržovať prezidentský protokol určite prehovorí viac hlasom ľudu a môžeme očakávať viaceré skvelé ťahy, ktoré nepomôžu len ich ľuďom, ale všetkým občanom a celej krajine.

P.S. Diskutujúcich prosím, aby našli silu odlíšiť konanie Andreja Kisku ako politika a ctili prezumpciu neviny Andreja K..

Ďakujem.

91 – opozičný a novinársky blud – Fico na katafalku

17.07.2019

Niekedy mám pocit, že žijem v inej galaxii ako väčšina tvorcov verejnej mienky. Najnovším hitom sú hlášky a články typu: Fico na kolenách; Fico bez výtlaku; posledná etapa Ficového politického viac »

91 – Pán Kiska, Coming Out prosím

28.06.2019

Pán Kiska, ste najsilnejším a zároveň aj najslabším článkom potenciálneho zlepenca 2020 (91). Verím vo Vás a zo svojich životných skúsenosti viem, že ste pravdepodobne jediný, ktorý tu viac »

91 – imperatív zlepenca 2020

26.06.2019

Voľba ústavných sudcov v skrátenom jednaní 9 dní ukázala v akom rozklade je jadro štátu a vládna koalícia. Dvojnásobné predstavenie hodné žiakov pomocnej školy celé dielo len korunovalo. viac »

Prešov

Súd rozhoduje o väzbe pre trojicu obvinenú v kauze výbuchu plynu v Prešove

09.12.2019 11:58

Trojica, obvinená z trestného činu všeobecného ohrozenie pri výbuchu plynu v Prešove, stojí už pred sudcom.

parlament, Fico,

Polícia sa zaoberá výrokmi poslancov Smeru v súvislosti s vyjadreniami Fica

09.12.2019 11:50

Poslanci povedali, že súhlasia s vyjadreniami Roberta Fica, za ktoré je obvinený.

Prešov

Prešovský kraj prispeje sumou 50.000 eur na pomoc po výbuchu v bytovke

09.12.2019 11:31

Obyvatelia zničenej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove si budú môcť taktiež vybaviť nové doklady bezplatne a prednostne.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Syn sa pohádal s rodičmi. Zaútočil na nich nožom

09.12.2019 11:31

Krajský vyšetrovateľ 25-ročného Matúša obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

trinastyhrac

Mimo ihriska, mimo tribúny a predsa vnímam veci, ktoré oči zvyknuté na dennú rutinu málokedy postrehnú.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 38026x
Priemerná čítanosť článkov: 3457x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy